Naturalna pielęgnacja: oczyszczaj i nawilżaj skórę twarzy

Oczyszczaj i nawilżaj skórę, a długo zachowa jędrność i młodość. I rób to w zgodzie z naturą!

Naturalna pielęgnacja: oczyszczaj i nawilżaj skórę twarzy

 

Do nawilżania i pielęgnacji skóry suchej i atopowej, dojrzałej i ze  skłonnością do alergii doskonale sprawdza się olej z migdałów. Zastąpi krem nawilżający, jeśli kilka kropelek rozetrze się w palcachi i posmaruje nim suchą skórę.

Chcesz zmyć makijaż? Rozprowadź 15 kropli oleju na zwilżonej wodą twarzy i zetrzyj rozpuszczone zabrudzenia wacikiem lub ściereczką z mikrofibry.

Jeśli pracujesz w suchych i ciepłych pomieszczeniach, chociaż 2 razy dziennie nawilżaj skórę tamponikiem zmoczonym w przegotowanej, letniej wodzie. Delikatnie oklepuj nim twarz. Nawilżaj się też, pijąc minimum 6 szklanek wody dziennie.

Ogórek w 90% składa  się z wody – okładaj  plastrami  twarz, dekolt i szyję. Ujędrnia, wybiela i nawilża skórę.

reklama

 

Regenerujące kompresy


Przygotuj gazę lub gruby ręcznik frotte. Wytnij otwory na oczy, nos i usta. Zamocz ręcznik w ciepłym naparze z nagietka lub rumianku. Trzymaj do zupełnego wystygnięcia kompresu. Napar znów lekko podgrzej i powtórz czynność jeszcze dwa razy. Kompres nawilża, doskonale rozluźnia skórę i napięte mięśnie twarzy.

 

Odżywcza maseczka


Wymieszaj łyżeczkę drożdży z kilkoma kroplami soku z cytryny i połową łyżeczki dobrego, nawilżającego lub tłustego kremu. Gładką masę nałóż na twarz. Omiń powieki i okolice oczu. Po 15 minutach zmyj letnią, przegotowaną wodą. Skóra nabierze blasku, miękkości i świetnie zostanie odżywiona. Stosuj co dwa tygodnie.

 

Nawilżająca maseczka


Kilka warstw gazy lub pieluszkę z tetry namocz w przegotowanej, ciepłej wodzie z dodatkiem 1-2 łyżeczek octu jabłkowego, odciśnij i nałóż na twarz na 10-15 minut, a później delikatnie wmasuj krem lub oliwę.


Wielorazowe płatki kosmetyczne


Można uszyć ze starej bawełnianej koszulki (sprawdźcie skład, musi być 100% bawełny!). Odrysuj na materiale kilka kółek za pomocą cyrkla lub małej filiżanki i wytnij je. Płatki możemy zrobić jedno- lub dwuwarstwowe, zszywając na maszynie lub ręcznie po dwa kółka lub obszywając pojedyncze. Przed pierwszym i po każdym następnym użyciu wielorazowe płatki kosmetyczne należy wyprać, a najlepiej wygotować. Suszyć na gazie lub gęstej siatce rozłożonej na suszarce.  

 

Na ten temat


Tkest: Grażyna Repetowska

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl