"Zaklęcia winny być wymawiane głośno i wyraziście, gdyż mają one znaczenie nie tylko jako nośniki myśli. Istotna jest forma ich wyrażenia poprzez dźwięk, z "Księgi wiedzy magicznej". Niektóre słowa posiadają szczególną siłę. Właściwa intonacja przy ich wymawianiu może łączyć człowieka z bóstwami, bądź z demonami. Uruchamia paranormalne siły w dobrym albo złym celu.
Moc Kabały
Kiedyś słowa mocy padały z ust kapłanów. Recytowali je też adepci nauk tajemnych i magicznych. System wierzeń zwany Kabałą, w myśl żydowskiej tradycji, został po raz pierwszy przekazany naszym praojcom przez archanioła Gabriela. Potem z pokolenia na pokolenie przechodził na osoby wybrane. Losy narodu żydowskiego były burzliwe.
W Kabale można więc znaleźć fragmenty wierzeń babilońskich, chaldejskich, egipskich, greckich. W formie przekazu ustnego dotrwały one do około 1280 roku. Wtedy to ich treści spisał żyjący w Hiszpanii żydowski kabalista Moses ben Szemtow. Dzieło nosiło tytuł "Sefer ha Zahar" czyli "Księga Wspaniałości".
Można w niej znaleźć filozofię, mitologię, techniki pozwalające trenować umysł i zwiększające moce duchowe. Współcześni naukowcy odnajdują tam zakodowane w starej symbolice elementy fizyki kwantowej i teorii superstrun - wydawałoby się - najnowsze zdobycze wiedzy. Jedna z technik podawanych w Kabale, która miała prowadzić do - jak byśmy to dzisiaj określili - podniesienia poziomu energetycznego człowieka, opiera się na pracy z oddechem, wyobrażeniami i słowami mocy równocześnie. Są nimi imiona Boga, jak np.
EHEIEH - Ja jestem, który jestem, SHADDAIEL CHAI - Wszechmogący Bóg Żywy, ADONAI HAARETZ - Pan Ziemi.
Te święte słowa trzeba wymawiać we właściwym rytmie i intonacji, a wtedy wywołają odczuwalne wibracje. Muszą temu towarzyszyć wyobrażenia światła, które spływa z nieba i zapala się kolejno w poszczególnych ośrodkach energetycznych (czakramach). Zabieg jest długi i skomplikowany, ale warto się do niego przyłożyć. Regeneruje bowiem siły, dostarcza nowych zapasów energii i rozjaśnia umysł. Dawne przekazy o potędze słów zanikły pod naporem gwałtownie rozwijającej się cywilizacji. Silniej niż zaklęcia przemówiły do wyobraźni ludzkiej możliwości maszyny parowej. Stare prawdy zostały uznane za gusła i zabobony.
Tajemne siły mantr
I oto pod koniec XX wieku sama nauka zainteresowała się dawnymi przekazami, szczególnie związanymi z kulturą Dalekiego Wschodu, mantra-jogą. Mantra to słowo, bądź grupa słów, wywierających szczególny wpływ na ludzką psychikę. W technice mantra-jogi pewne słowa lub pierwotne dźwięki należy wymawiać albo nucić w rytualny sposób, a wówczas w końcowym efekcie umysł ludzki może być wyprowadzony poza granice cielesności. Najbardziej znanym dźwiękiem jest sylaba OM. Z reguły wymawia się ją samą. Na niej opierają się liczne mantry, np. OM NAMAH SHIWAYA, mantra współczucia OM MANI PADME HUM, czy też stusylabowa mantra zaczynająca się OM WARDŻA... Ich wibracje wywołują określone zmiany energetyczne u człowieka. Także wtedy, gdy recytujący nie zna sanskrytu i nie rozumie sensu słów. Nieprawdopodobne?
dla zalogowanych użytkowników serwisu.